Fotografie z akcí spolku

Jak si užívá léto předsednictvo spolku.

Připravili jsme několik našich oblíbených tras.

Bílá smrt

V pátek 24. června proběhl jubileiní 20. ročník hobby triatlonu Bílá smrt. Plave se 300 metrů v bazénu na koupališti v Raspenavě. Potom následuje cyklistická, zhruba dvanáctikilometrová, část z Raspenavy do Frýdlantu, zakončená tříkilometrovým během. Počasí bylo značně proměnlivé a připravilo pro účastníky dramatické okamžiky. Zatímco první startující skákali do bazénu za plného slunečního svitu, ti poslední dobíhali v dešti a za hřmění bouře.

Účast byla tento rok nadprůměrná. Nakonec závodilo 54 startujících všech věkových kategorií, včetně žen, dětí a, jak pořadatelé uvádějí, mužů master – master.  Jen pro zajímavost – nejmladšímu účastníkovi závodu bylo 10 let, a nejstaršímu bylo 70 let a ani jeden z nich neskončil na posledním řádku ve výsledkové listině.

Absolutním vítězem tohoto ročníku se stal suverenní Štěpán Korecký, který zvítězil v čase 35 minut a 53,4 vteřin a „nadělil“ druhému Martinovi Rexovi pěkných šest minut. Nejrychlejší ženou tohoto ročníku byla Zuzana Kocumová s časem 45 minut a 32,6 vteřin. Možná se sluší připomenout, že závodu se zúčastnili i dva ze tří zakladatelů.

Závod proběhl bez zranění a s pouze malými technickými problémy na závodních strojích. Skvěle byly připraveny podmínky na startu, cestou a v cíli. Za to náleží dík technickému zázemí závodu, dobrovolníkům a pomoci frýdlantských i raspenavských dobrovolných hasičů a jmenovitě starostovi frýdlantských, panu Prusovi, který umožnil vyhlášení výsledků triatlonu Bílá smrt 2022 v jejich areálu a spolu se svým týmem se postaral o dokonalý servis vyhlášení a celého večera vůbec. Nálada večera připomínala Oktoberfest a všichni si navzájem sdělovali dojmy ze závodu. Ředitelka závodu Miluška Novotná na závěr vyhlásila, že tento jubilejní 20. ročník je závěrečný.  A toto, jako jediné nebylo publikem oceněno potleskem, ale projevem nesouhlasu.  Snad se povede její rozhodnutí změnit. Kdyby ne, tak důstojnější rozloučení se s triatlonem Bílá smrt si lze jen těžko představit.

Závod byl podpořen Městem Frýdlant z dotace De minimis. Pořadatel Bike Frýdlant z.s. děkuje také všem dalším sponzorům, divákům a hlavně účastníkům triatlonu, bez kterých by tuto akci nešlo podniknout.